Po co są “Psy Dają Głos” ?

dnia

To odpowiedź na zalew telewizyjnego chłamu, który serialami o Policji ryje umysły ludzi. Obraz kreowany przez media jest tak samo wiarygodny jak stan służby zdrowia na podstawie serialu „Na dobre i na złe”. Czy idąc do szpitala wygląda on jak ten w Leśnej Górze?

To był pierwszy powód.

Drugi, ważniejszy wziął się z tego, że odkryłem iż jest potężna luka w świecie mediów. Brakuje treści pokazujących pozytywny przekaz. Trud codziennej służby, poświęcenie, zaangażowanie, rzetelne wykonywanie obowiązków – to wszystko kiepsko sprzedaje się medialnie. Nikogo nie interesuje, że policjant jest człowiekiem który ma emocje. Ważne jest że coś źle zrobił. Sytuacje roztrząsane przed ekranami komputerów w cieple domowego ogniska konfrontują się z ułamkami sekund jakie miał policjant w realnym życiu. Czy to oznacza, że zamiatam patologie i złe rzeczy pod dywan? Absolutnie nie. Jestem świadomy tego co się dzieje w „Fabryce”. Tyle tylko, że to nie moja tematyka. Niech o tym książki piszą ci co odeszli. Niech powstają portale i strony gdzie demaskuje się tego typu rzeczy. Ja daję przeciwwagę. Ja mówię o tym co jest dobre bo głęboko w to wierzę, że pokazywane w mediach patologie i złe rzeczy stanowią margines.

Chcę dać miejsce Policjantom i sympatykom formacji miejsce gdzie będą mogli wejść i się pośmiać, podnieść na duchu bez obawy, że napotkają tu ducha „JP” albo „HDWP”.

Niech to będzie taka oaza. Jeśli chcesz to możesz nas nazwać „towarzystwem wzajemnej adoracji” czy też „propagandową tubą”. Zupełnie mnie to nie obchodzi. W prawym górnym rogu ekranu masz krzyżyk. Jeśli coś nie będzie ci odpowiadało to możesz z niego skorzystać.

Można być psychicznym robotem, nie pokazywać emocji, nie przeżywać tego co się widzi w służbie. Ale to wszystko wraca. Odkłada się w psychice i powoli, systematycznie ryje małe rowki a z czasem duże dziury. My tego możemy nie dostrzegać ale nasi bliscy już tak.

Dlatego ja chcę pokazywać te aspekty naszej codziennej służby, które nie są medialne. Nie mówię o tym, że ktoś zrobił coś źle. Sprawa jest prosta. Jeśli złamałeś prawo to powinieneś za to odpowiedzieć. Ale nie o tym tutaj gadamy.

Pokażę oczami Policjanta, który przepracował trochę na ulicy (obecnie już biurko ale wciąż blisko człowieka), że Pies też Człowiek.

Na Facebooku i YouTube zebrała się już spora grupa odbiorców. Pojawiają się tam treści zarówno pisane jak i te wizulane. Tutaj natomiast zamierzam dawać upust swojej wenie pisarskiej jak mnie najdzie.

I na koniec. Piszę to wszystko w czasie wolnym od służby. Być może jest to jakiś sposób na walkę z wypaleniem zawodowym czy też po prostu brak zgody na to co dzieje się w mediach. Nikt mi nie dyktuje tego o czym mam pisać. Nie ma tu odgórnej cenzury. Piszę to co chcę bo pomimo tego, że jestem Policjantem to jestem również wolnym człowiekiem.

Tak więc witajcie na nowym terytorium.

5 komentarzy Dodaj własny

 1. womapa pisze:

  Dobry pomysł!
  Oby wielu odwiedziło bloga i czytało ze zrozumieniem treści tu napisane.
  Trzymam kciuki i życzę “lekkiej” pracy 😉

 2. Grażynka Mołoń pisze:

  Trzymam za was kciuki …oby jak najwięcej osób czytalo bloga i zrozuumieli waszą trudną pracę dla społeczeństwa.. Oby bylo duzo osób po waszej stronie… Zyczę wam tego calego serca…pozytywnej opinii wśród ludzi.. Pozdrawiam serdecznie

 3. Dołączyłeś do blogowej, policyjnej społeczności 😉

Dodaj komentarz